https://www.omegawatches2015.com watch-styles2015.com replica rolex watches replica rolex watches https://www.controlexplosion.com https://www.watchesse.com/ watcheswrestling.com bmwatches.com rolex replica https://www.watchesmg.com watcheszs.com fake rolex https://www.ziwatches.com/ rolex replica replica rolex

Negatywny wpływ seksu na zdrowie

Wydawać by się mogło, że uprawianie seksu zapewnia niesamowitą rozkosz oraz jest sposobem na doczekanie się potomstwa. Niestety, nierozważne oddawanie się miłosnym uniesieniom może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. W dzisiejszym artykule omawiamy negatywny wpływ seksu na zdrowie. 

Czy seks może wywołać negatywne efekty dla zdrowia? 

Uprawianie seksu zapewnia nam ogromną satysfakcją oraz pozwala na zajście w ciążę. Niestety, czasami miłosne igraszki mogą również przyczynić się do powstania poważnych komplikacji zdrowotnych. Czym jest to spowodowane? Chodzi tutaj o takie przypadki, w których osoby często zmieniają partnerów. Współżycie z nieznajomymi osobami powoduje, że ryzyko zachorowania na jakąś z infekcji przenoszonych drogą płciową bardzo wzrasta.

Sporo osób jest zaskoczonych tym, iż uprawianie seksu może wiązać się z zarażeniem jakąś bardzo groźną chorobą. W dzisiejszych czasach choroba weneryczna może dotknąć nas naprawdę łatwo. Niektórym wydaje się, że choroby przenoszone w ten sposób spotyka się niezwykle rzadko. Nic bardziej mylnego. Specjaliści biją na alarm, że schorzenia takie jak kiła czy wirus HIV występują z roku na rok coraz częściej. Najgorsze jest to, iż mnóstwo chorób przez bardzo długi czas nie daje praktycznie żadnych objawów. Powoduje to, że ich nosiciele są nieświadomi zagrożenia i nieustannie zarażają kolejne osoby.

Choroby weneryczne przenoszą się przez praktykowanie kontaktów seksualnych z obcymi osobami, o które dziś jest szczególnie łatwo. Dzięki wszechobecnym czatom erotycznym, aplikacjom randkowym oraz zwykłym portalom społecznościowym, w kilka minut możemy zapoznać się z jakąś osobą oraz umówić się z nią na seks. Odbycie stosunku jest dziś bardzo proste. Równie łatwe jest niestety także nabawienie się jakiejś bardzo groźnej choroby. Schorzenia przenoszone drogą płciową niejednokrotnie są bardzo trudne w leczeniu bądź nawet nieuleczalne.

Jakimi chorobami można zarazić się poprzez kontakty w sferze seksualnej?

Kontakty seksualne mogą poskutkować, że zarazimy się takimi chorobami jak wirus HPV, kiła czy wirus HIV. Ta pierwsza choroba w przypadku gdy jest nieleczona, może nawet przyczynić się do powstania raka szyjki macicy. Dane zgromadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wskazują, że w tej chwili w Polsce żyje około 15 tysięcy osób zakażonych wirusem HIV. Niektórzy badacze są zdania, iż faktycznie liczba ta jest większa i może wynosić maksymalnie nawet 35 tysięcy chorych.

Warto wiedzieć, że ryzykowne kontakty seksualne mogą również spowodować, że zarazimy się bardzo groźnymi pasożytami. Poprzez seks można złapać na przykład wesz łonową. Mimo tego, iż wymieniony pasożyt zazwyczaj żyje w okolicach krocza, to równie dobrze może przenieść się na brwi. Taka wstydliwa przypadłość może mieć negatywne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Co zrobić, by nie zarazić się chorobą przenoszoną drogą płciową?

Aby zminimalizować ryzyko zachorowania, należy podejmować szereg działań o charakterze profilaktycznym. Mężczyźni powinni np. stosować prezerwatywy. Warto pamiętać o tym, aby dbać o prawidłowe zasady higieny. Zawsze przed odbyciem stosunku każdy z partnerów powinien użyć żelu do higieny intymnej. Najlepszym sposobem na to, aby nie zarazić się groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, jest odbywanie stosunku wyłącznie z jedną osobą. Ustabilizowane życie uczuciowe ma jak widać ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Wszystkie badania pokazują, że najbardziej narażone na zarażenie się chorobami płciowymi są osoby, które odbywają stosunki z różnymi partnerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *