https://www.omegawatches2015.com watch-styles2015.com replica rolex watches replica rolex watches https://www.controlexplosion.com https://www.watchesse.com/ watcheswrestling.com bmwatches.com rolex replica https://www.watchesmg.com watcheszs.com fake rolex https://www.ziwatches.com/ rolex replica replica rolex

Na czym polega przedwczesny wytrysk?

Mężczyzn dotykają bardzo różne dysfunkcje seksualne. Mowa tutaj na przykład o zaburzeniach wzwodu czy o przedwczesnym wytrysku. W dzisiejszym artykule zajmiemy się tą drugą dolegliwością. Na czym polega oraz czym spowodowany jest przedwczesny wytrysk? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadamy poniżej. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Zbyt szybki wytrysk – najważniejsze informacje

Zbyt szybki wytrysk (ejakulacja) to jeden z najczęstszych problemów w sferze seksualnej u mężczyzn. Borykają się z nim panowie na całym świecie. Warto wiedzieć, iż taka dolegliwość jednocześnie może powodować, że mimo tego, że nastąpi wytrysk, mężczyzna nie będzie odczuwał orgazmu. Ejakulacja, czyli wytrysk do zewnętrzny objaw orgazmu, jednak nie jest to regułą.

Jak sama nazwa wskazuje, przedwczesny wytrysk polega na tym, iż ejakulacja następuje przed bądź w trakcie spoczynku. Dochodzi do tego zanim mężczyzna (oraz partnerka) uzyska orgazm. Jednocześnie należy nadmienić, iż istnieje możliwość osiągnięcia orgazmu bez ejakulacji. Dzieje się tak, gdy mężczyzna nie produkuje nasienia bądź gdy doszło do ejakulacji wstecznej.

Z czego wynika wystąpienie przedwczesnego wytrysku wśród mężczyzn? Bardzo często dotyka to młodych, niedoświadczonych w sferze seksualnej mężczyzn. Pierwszy raz może być niezwykle stresującym doświadczeniem. Pierwsze zbliżenie z kobietą może spowodować ogromny dyskomfort psychiczny co z kolei przełoży się na przedwczesny wytrysk. W przypadku młodych mężczyzn nie ma jednak zazwyczaj powodów do objaw. Wraz ze wzrostem pewności siebie oraz doświadczenia problem powinien zniknąć samoistnie.

Z czego wynika zbyt szybki wytrysk?

Najpopularniejsze przyczyny przedwczesnego wytrysku to:

  • problem z napięciem mięśni zwieraczy,
  • nadpobudliwość nerwu sromowego – impulsy przechodzą wówczas przez nerw zbyt szybko oraz za intensywnie,
  • nadwrażliwy żołądź,
  • zbyt duża liczba partnerek seksualnych – jeżeli mężczyzna sypia ze zbyt dużą liczbą kobiet a także pomiędzy kolejnymi stosunkami następują długie przerwy, może zatracić kontrolę nad wytryskiem,
  • brak świadomości odnośnie istnienia problemu – niektórzy mężczyźni uważają, że w szybkim wytrysku nie ma nic złego, ponieważ osiągnęli orgazm i czują się bardzo dobrze. Z błędu powinny ich wyprowadzić wtedy niezaspokojone seksualnie partnerki. Należy pamiętać o tym, że panie zazwyczaj potrzebują więcej czasu, by uzyskać orgazm.

Czy wyleczenie przedwczesnego wytrysku jest możliwe?

Przedwczesny wytrysk to niezwykle poważna dolegliwość, jednak z powodu wstydu niewiele mężczyzn decyduje się na to, aby udać się ze swoim problemem do lekarza. Podstawowy problem to niechęć do rozbierania się przed innym mężczyzną oraz opowiadania mu o problemach w sferze seksualnej. Mimo tego, mężczyzna powinien powstrzymać swój wstyd, aby problemy w sferze erotycznej przestały niszczyć jego relacje z partnerką. Istnieje bowiem wiele skutecznych sposobów, dzięki którym przedwczesny wytrysk można wyleczyć.

Jeden z nich to iniekcja prostaglandyny do ciał jamistych. Tę metodę mogą również stosować mężczyźni samodzielnie. Ponadto, istnieją także specjalne leki przeznaczone do leczenia zaburzeń erekcji, które również będą pomocne przy leczeniu przedwczesnego wytrysku. Mężczyzna będzie wówczas w pełni zdolny do tego, by odbyć stosunek seksualny, który zaspokoi potrzeby partnerki.

Inna metoda na wyleczenie przedwczesnego wytrysku to neurotomia. Polega ona na tym, że chirurg przecina jedną gałązkę nerwową, która była odpowiedzialna za pojawianie się przedwczesnego wytrysku. Istnieje też inna możliwość, a mianowicie praktykowanie treningu mięśni zwieraczy z wykorzystaniem elektroterapii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *