https://www.omegawatches2015.com watch-styles2015.com replica rolex watches replica rolex watches https://www.controlexplosion.com https://www.watchesse.com/ watcheswrestling.com bmwatches.com rolex replica https://www.watchesmg.com watcheszs.com fake rolex https://www.ziwatches.com/ rolex replica replica rolex

Męska antykoncepcja

Antykoncepcja jest obowiązkiem, który może spoczywać zarówno na kobiecie, jak i mężczyźnie. Panie decydują się zazwyczaj na antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek czy plastrów, ale również na coraz popularniejsze wkładki domaciczne. Mężczyźni nie mają aż takiego wyboru. Panowie korzystają z prezerwatyw, a w niektórych przypadkach decydują się na wazektomię. Co ważne, naukowcy pracują również nad hormonalną metodą antykoncepcji dla panów.

Prezerwatywa

Chyba każdy mężczyzna zna tę tradycyjną metodę antykoncepcji. Zabezpiecza ona nie jedynie przed niechcianą ciąża, ale również przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. To mechaniczna metoda antykoncepcji, a mechanizm jej działania polega na zablokowaniu plemników, w taki sposób, że dotarcie do komórki jajowej staje się niemożliwe. Prezerwatywa tworzy fizyczną barierę, a nakłada się ją na członka w trakcie wzwodu, przed samym stosunkiem.

Korzyści wynikające ze stosowania prezerwatyw:

 • Ogólnodostępność oraz niska cena.
 • Idealna propozycja dla mężczyzn regularnie odbywających stosunki, ale również dla tych sporadycznie uprawiających seks.
 • Gwarantują ochronę przez chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym przed wirusem HIV, opryszczką, rzeżączką czy kiłą.
 • Są dostępne w różnych rozmiarach, bez problemu można je dopasować do swoich potrzeb.
 • Cienkie prezerwatywy zapewniają intensywność doznań, natomiast smakowe wprowadzają urozmaicenie do sfery łóżkowej.
 • Mogą pomóc w problemie przedwczesnego wytrysk, gdyż zmniejszają intensywność docierających do prącia bodźców.

Jakie są wady takiego rozwiązania?

 • Niektóre osoby borykają się z uczuleniem na lateks, a więc nie mogą korzystać z kondomów lateksowych.
 • Czasem panowie odczuwają dyskomfort w trakcie stosunku, zdarza się również, że mają oni problem ze wzwodem po założeniu prezerwatywy.
 • Klasyczne prezerwatywy zmniejszają odczuwane doznania.

Czy prezerwatywy są skuteczne?

Warto mieć na uwadze, iż prezerwatywy nie są zbyt skuteczną metodą antykoncepcji. Nie raz dochodzi do sytuacji, że ześlizguje się ona w trakcie stosunku albo co pęka, a więc zwiększa się ryzyko niechcianej ciąży. Według wskaźnika Pearla skuteczność ich określa się na poziomie 3-7. Jest to dosyć dobry wynik, jednak nie najlepszy wśród wszystkich dostępnych metod. Lekarze radzą, aby korzystać z nich wraz z innymi środkami, takimi jak pianki czy żele o działaniu plemnikobójczym. Wiele zależy również od samego sposobu korzystania z tej metody. Co wpływa na ich skuteczność?

 • Używanie jedynie prawidłowo przechowywanych prezerwatyw, mających datę ważności.
 • Delikatne nakładanie gumki, w taki sposób, aby nie doszło do uszkodzenia jej powierzchni (np. porysowanie paznokciem).
 • Założenie prezerwatywy jeszcze przed penetracją podczas wzwodu, a nie podczas stosunku.
 • W trakcie korzystania z tego rodzaju zabezpieczenia, nie należy stosować wazeliny czy oliwki, a także pozostałych środków nawilżających, gdyż zmniejszają one jej skuteczność.

Wazektomia

Inną metodą antykoncepcji, która okazuje się zazwyczaj całkowicie skuteczna, jest zabieg wazektomii. Opiera się on na podcięciu albo podwiązaniu nasieniowodów u mężczyzny, przez co w spermie podczas ejakulacji nie ma obecności plemników. Taką metodę wybierają osoby, które nie planują posiadać więcej dzieci. Zazwyczaj zabieg ten okazuje się nieodwracalny.

Niektóre kliniki oferują swoim pacjentom metodę bez użycia skalpela, gdzie wykonuje się tylko małe nakłucia. Zabieg jest prawie bezbolesny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Wazektomia polecana jest przede wszystkim mężczyznom po 30 roku życia, którzy mają już dzieci i są w stałych związkach. Oprócz tego jest to zalecana metoda dla par, których z racji poważnych chorób genetycznych, nie powinny mieć dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *