https://www.omegawatches2015.com watch-styles2015.com replica rolex watches replica rolex watches https://www.controlexplosion.com https://www.watchesse.com/ watcheswrestling.com bmwatches.com rolex replica https://www.watchesmg.com watcheszs.com fake rolex https://www.ziwatches.com/ rolex replica replica rolex

Medycyna o negatywnym wpływie Covid-19 na zdrowie seksualne mężczyzn

Covid-19 może negatywnie wpływać na zdrowie mężczyzn. W niektórych przypadkach wirus wnika do jąder i infekuje plemniki, zwiększając w ten sposób ryzyko niepłodności. Ponadto infekcja pozostaje w nasieniu, co z kolei zwiększa szanse zarażenia się koronawirusem (Sars-CoV-2) podczas stosunku.

Co mówią badania naukowe na temat Covid-19 i zdrowia seksualnego mężczyzn?

Według przeprowadzonych badań przez chińskich naukowców Covid-19 można wykryć w nasieniu chorych mężczyzn, zarówno w ostrym okresie choroby, jak i na etapie zdrowienia. Fakty nie oznaczają, że nowy typ koronawirusa jest przenoszony drogą płciową. Jest wprowadzany do organizmu przede wszystkim drogą oddechową, która jest dla niego charakterystyczna, a dopiero potem w sposób uogólniony przemieszcza się przez narządy: jelita, serce, tarczycę, a także jądra. Dlatego infekcja jest nieunikniona tylko przy bliskim kontakcie seksualnym i najprawdopodobniej tylko przez unoszące się w powietrzu kropelki. Natomiast urolog był zdania, że jeśli wirus w nasieniu jest nadal żywy, to teoretycznie może być przenoszony drogą płciową. Czyli zadania naukowców są podzielone.

Zachowanie zdrowia reprodukcyjnego mężczyzn podczas pandemii Covid-19 to pilny problem współczesnej medycyny, który wymaga dalszych pogłębionych badań. Wiadomo już, że wirus Sars-CoV-2 został wykryty w nasieniu pacjentów z Covid-19. Logiczne jest założenie, że podobnie jak wiele innych wirusów (odra, zapalenie wątroby, opryszczka pospolita, HIV) może powodować uszkodzenie tkanki jąder, prowadząc w ten sposób do zmniejszenia płodności. Wirus może bezpośrednio i pośrednio wpływać na zdrowie mężczyzn.

Czy Covid-19 może być przyczyną bezpłodności mężczyzn?

Już na początku pandemii, w marcu 2020 roku, chińscy specjaliści poinformowali, że Covid-19 może niekorzystnie wpływać na jądra i prowadzić do bezpłodności. Faktem jest, że koronawirus wnika do komórek poprzez połączenie białka S i enzymu 2. Według chińskich naukowców funkcje rozrodcze u mężczyzn mogą być upośledzone, ponieważ w jądrach znajduje się duża ilość enzymu 2. Ponadto Covid-19 przyczynia się do powstawania przeciwciał przeciwko plemnikom, które utrudniają ich ruch wzdłuż dróg rodnych kobiety.

Jednocześnie pojawiają się doniesienia, że nowy typ koronawirusa nie wpływa na funkcje seksualne i jakość erekcji. Infekcja może mieć wpływ tylko na psychikę. Obecnie brak potwierdzonych danych. Ale oczywiście koronawirus może wywołać ogólną reakcję zapalną, na którą zareaguje organizm u mężczyzn poziom testosteronu i libido może się nieznacznie obniżyć, ale po wyzdrowieniu wszystko powinno wróci do normy. Według lekarzy patologie jąder nie przebiegają bezobjawowo. Dlatego jeśli na tle zakażenia koronawirusem wystąpi ból moszny, obrzęk lub inne podejrzane objawy, to jest to powód, aby skonsultować się z urologiem.

Wirusolog o negatywnym wpływie Covid-19 na zdrowie seksualne mężczyzn

Pacjenci, którzy pokonali koronawirusa, nadal mogą być leczeni z powodu jego konsekwencji. Covid-19 może mieć negatywny wpływ na zdrowie mężczyzn. Amerykański wirusolog wyraził szczególne zaniepokojenie stanem zdrowia mężczyzn w kontekście zakażenia, ponieważ jedną z negatywnych konsekwencji Covid-19 mogą być zaburzenia erekcji. Zdaniem wirusologa z USA pacjent nawet po zachorowaniu nie będzie bezpieczny, gdyż koronawirus powoduje potencjalnie trwające całe życie powikłania.

Pojawiły się również doniesienia o ryzyku dysfunkcji seksualnych u mężczyzn po Covid-19 takich jak spadek popędu seksualnego. Wiadomo, że pacjenci z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc mają zaburzenia erekcji i są one związane właśnie z niedotlenieniem i spadkiem funkcjonalnej objętości płuc. Jednocześnie urolodzy podkreślają, że wniknięcie koronawirusa może się to zdarzyć tylko przy ciężkim uszkodzeniu tkanki płucnej, czyli przy ciężkim przebiegu choroby. Według badań naukowców zdarzały się przypadki, gdy wirus został wykryty u mężczyzn, którzy wyleczyli się z Covid-19, jednak nie ma danych o tym, jak długo wirus może utrzymywać się w ejakulacie po wyzdrowieniu. Aby zrozumieć, czy mężczyzna ma upośledzoną płodność, konieczne jest poddanie się badaniu. Tak, więc zmniejszenie objętości ejakulatu i obniżenie poziomu testosteronu we krwi może świadczyć o konieczności wizyty u lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *