https://www.omegawatches2015.com watch-styles2015.com replica rolex watches replica rolex watches https://www.controlexplosion.com https://www.watchesse.com/ watcheswrestling.com bmwatches.com rolex replica https://www.watchesmg.com watcheszs.com fake rolex https://www.ziwatches.com/ rolex replica replica rolex

Andropauza, czyli męski problem

Panie przekwitają, a panowie?

Wszyscy wiedzą o menopauzie, o przekwitaniu każdej pani. Panowie też przekwitają i starzeją się, a męskie przekwitanie nazywane jest andropauzą. Panowie także przeżywają zaburzenia różnego rodzaju. Jeśli mężczyzna ma za mało testosteronu lub za dużo estrogenów to wówczas pojawiają się problemy. Męska andropauza jest w pewien sposób podobna do żeńskiego przekwitania. Panowie cierpiący na skutek niskiego poziomu testosteronu mają często problemy ze snem, rozdrażnieniem, zmiennymi nastrojami, poczuciem gorąca. Mogą także pocić się nadmiernie i mieć tego rodzaju problemy przez dłuższy czas.

Co oznacza andropauzę?

Andropauza to także problem z zaburzeniami wzwodu, spadek libido, mniejsze pożądanie i malejąca chęć na łóżkowe ekscesy. Panowie starzejący się nieraz też mają problem z seksem, przybierają na wadze, pojawia się u nich otyłość brzuszna.  Hormony mają taki sam wpływ na kobiety oraz na panów. Kobiety mają estrogeny i one są najważniejsze. W życiu każdego mężczyzny dużą rolę odgrywa testosteron. Ma on zasadniczy, bardzo duży wpływ na męskość. Panowie cierpią, gdy mają za mało testosteronu albo za dużo estrogenów. Obecność testosteronu  ma wpływ na cechy fizyczne oraz psychiczne każdego pana. Dużo testosteronu może oznaczać także pewną agresję. Słowo andropauza pochodzi z języka greckiego – andros to człowiek, a pausa to przerwa. Andropauza to pewne spowolnienie w codziennym rytmie życia.

Niski poziom testorenu to hipogonadyzm

Cierpi na niego 10-15 procent panów, a najczęściej są to panowie mający 45-60 lat. Wówczas pojawiają się symptomy niedoboru męskich hormonów płciowych. Taką dolegliwość mają panowie po 80. roku życia. Aż połowa panów na to się użala. Poziom testosteronu u panów zmienia się z wiekiem. Im starszy pan, tym mniej testosteronu – taka jest prawidłowość. Zmiany w organizmie panów postępują różnie – u każdego pana w innym tempie. Należy być na nie przygotowanym i zdawać sobie z nich sprawę. Andropauza to stan naturalny, każdy pan musi być przygotowany na taki stan. Panowie przechodzą przez andropauzę łagodniej niż panie.

Do andropauzy dochodzi po 45 roku życia. Jeśli młodszy pan ma niedobór testosteronu, to oznacza, że coś jest nie tak i należy skontrolować LH i FSH, czyli hormony przysadkowe. Można pomyśleć o leczeniu polegającym na podawaniu testosteronu. Starzenia nie można wyeliminować, ale można je spowolnić poprzez właściwą dietę oraz sport. Jest to rzecz jak najbardziej nieodzowna. Warto o tym pamiętać, bo to rzecz godna uwagi i mająca znaczenie – panowie zadbani, szczupli, uprawiający sport starzeją się wolniej i żyją lepiej. Panowie mogą zatem wziąć swój los we własne ręce.

Dbałość o siebie to rzecz konieczna, a nie żaden kaprys. Andropauza pojawia się po 50. roku życia i oznacza powolne przygotowanie do starości. Można ją przejść spokojnie, ale pod warunkiem dbania o siebie i to w sposób holistyczny – ważne są troska o ciało oraz duszę. Należy wykonać wszelkie badania, skontrolować serce, tarczycę, prostatę, sprawdzić stan płuc, żołądka oraz wątroby. Jeśli są jakieś schorzenia to zdecydowanie należy zadbać o leczenie. Im wcześniej zostanie ono podjęte, tym lepiej dla danej osoby. Powoli obniża się sprawność fizyczna, seksualna oraz intelektualna, a to jest trudne dla każdego pana. Można jednak łagodnie i powoli wejść w wiek późniejszy, nie trzeba przeżywać traumy z uwagi na zmiany w ciele oraz psychice. Pomoc mądrego lekarza oraz dobrego psychologa na pewno będzie nieoceniona i warto z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *